tren
Et Kemik Unu Fabrikası
Et Kemik Unu Fabrikası
Soğuk Hava Depoları
Kemsan Et Kombinası
+90 352 351 02 22 Pts - Cts 09.00 - 17.00 Karpuzatan Mevki No:20 Kayseri
+90 352 351 02 22 Pts - Cts 09.00 - 17.00 İncesu OSB 1. Cad.No 3 İncesu/Kayseri
+90 352 351 02 22 Pts - Cts 09.00 - 17.00 Ovakent Mah. Boğazlıyan/Yozgat
Sertifikalı Üretim
CERTIFIED PRODUCTION
Kaliteli Ürünler
QUALITY PRODUCTS
Helal Ürünler
Halal Products

Soğuk Hava Deposu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda “Soğuk Hava Deposu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” konusunu anlatacağız. Sizler de elinizdeki markalar arasından tercih yapmak istiyorsanız, kendi soğuk hava deponuzu kurmak istiyorsanız aşağıda belirteceğimiz özelliklere dikkat edebilirsiniz. O zaman başlayalım!

1-Kullanım Amacı

İlk dikkat etmeniz gereken şey soğuk hava deposunu hangi amaca yönelik kullanacağınızdır. Amacınız doğrultusunda bir seçim yapmanız gerekir.

Örneğin ön soğutma odası kurmak istiyorsunuz. Bunun için seçeceğiniz cihazlar ve izolasyon malzemeleri değişir. Ön soğutma odası için odanızın 0-8 dereceleri arasında olması yeterli olacaktır. Seçeceğini izolasyon malzemelerini bu sıcaklıklar için seçmelisiniz.

Soğutma odası için 0-8 derece sıcaklık yine yeterli olacaktır. Ön soğutma odanızla benzer cihazları ve izolasyon malzemelerini kullanabilirsiniz.

Donmuş muhafaza odası için -18 ila -24 dereceler arasında odaya ihtiyacınız vardır. Bu sebeple kullanacağını soğutma cihazlarının -24 dereceye kadar soğutabilmesi gerekir. İzolasyon malzemeleri daha kalın olmalıdır ki odanın dışarısına soğuk sızmasın ya da içerisi sıcak alarak ürünleriniz bozulmasın.

Şok odaları için -35 ila -45 derece sıcaklıklara ihtiyaç vardır. Kullanacağınız cihazların -45 dereceye kadar soğutma yapabilmesi gerekir. İzolasyonunuzun çok güçlü olması gerekir. -45 derece çok düşük bir sıcaklıktır, izolasyon çok önemlidir.

2- Depolanacak Ürünün Cinsi

Her odada tek ürün depolanması gerekir. Bir odanızda tavuk ürünleri depoluyorsanız aynı odada balık ürünleri depolamamalısınız. Odalarınızı; et ürünleri, tavuk ürünleri, balık ürünleri, süt ürünleri… gibi ayırmalısınız.

3- Ürünün Ambalaj Çeşidi

Karton kutu, kasa, yığma gibi türlerde ürünleri depolayabilirsiniz. Genelde balık ürünleri kasalarda depolanırken sonradan kullanılacak hayvan bedenleri yığma türünde depolanır.

4- Soğuk Hava Deposu Boyutları

Ne kadarlık ihtiyaç var buna dikkat etmelisiniz. İhtiyaca binaen odanın büyüklüğünü seçmelisiniz. Az miktarda ürün için kocaman yerler büyük enerji israfına yol açacaktır. Çok miktarda ürüne küçük oda ayırmak ürünlerinizin kalitesini bozabilir ve yeni yerler arayışına giren müşterilere sebebiyet verebilir.

5- Depodaki Oda Sayısı

Kocaman tek bir oda enerji açısından sizi zarara uğratır. Tek tip depolamaya sizi iter. Küçük küçük çok sayıda oda ise yatırım maliyetinizi arttırır. Yalıtım ve cihazlara çok ciddi masraf yapmanız gerekir. Bu sebeple ihtiyacı iyi belirlemelisiniz. Ortamdaki ihtiyaç ne kadarsa enine boyuna ölçtükten sonra oda sayısına ve boyutlarına karar vermelisiniz. Bu karar doğrultusunda yatırım yapmalısınız. Doğru yatırım size büyük kazançlar olarak geri dönecektir. Bu sebeple çok yatırıma değil doğru yatırıma odaklanmalısınız.

6-Kapı Tipi

Farklı tiplerde kapıları deponuzda farklı yerlerde kullanmalısınız. Her yerde aynı türdeki kapıyı kullanmanız doğru bir tercih olmayacaktır.

 

Yukarıda anlatılan kurallara uygun şekilde hazırlanmış olan Soğuk Hava Depoları için Kemsan’ı tercih etmenizi tavsiye ederiz. İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.

Recent Works

Son Yorumlar