tr
Et Kemik Unu Fabrikası
Et Kemik Unu Fabrikası
Soğuk Hava Depoları
Kemsan Et Kombinası
+90 352 351 02 22 Pts - Cts 09.00 - 17.00 Karpuzatan Mevki No:20 Kayseri
+90 352 351 02 22 Pts - Cts 09.00 - 17.00 İncesu OSB 1. Cad.No 3 İncesu/Kayseri
+90 352 351 02 22 Pts - Cts 09.00 - 17.00 Ovakent Mah. Boğazlıyan/Yozgat
Sertifikalı Üretim
CERTIFIED PRODUCTION
Kaliteli Ürünler
QUALITY PRODUCTS
Helal Ürünler
Halal Products

Et Kemik Unu

Kemsan Et Kemik Unu

Et Kemik Unu Fabrikası

Et kemik unu, hayvansal yan ürünlerin geri dönüşümü ile üretilen bir hayvansal yemdir. Bu yan ürünler, besleyici ve ekonomik bir yem maddesi üretmek için pişirilir ve işlenerek kullanıma hazır hale getirilir.

Et kemik unu, öğütülmüş mezbaha atık ürünlerinin bir karışımıdır. (Deri, tırnak gibi bölgeler dahil edilmez.) Bu atık yan ürünler genelde büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan elde edilir. Hayvancılık sektöründe ise kanatlı kümes hayvanları için besin takviyesi olarak kullanılır. Bu karışım, bitkilerde organik gübre amacıyla da kullanılabilir. 

Bu hayvansal ürünler belirli işlemlere tabi tutularak pişilir ve öğütüldükten sonra, et ve kemik unu olarak bilinen bir ürün haline gelir. Bu da bir hayvanın sağlığı için gerekli olan mükemmel  protein, kalsiyum fosfor, B-12 vitamini ve diğer birçok mineral kaynağıdır.

Hayvansal Bazlı Yemler

Et Kemik Unu hayvansal bazlı yemlerdir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kemiklerinden elde edilir.

Kaliteli Besin İçeriği

Kaliteli proteinler içerdiği için kanatlı kümes hayvanlarının beslenmesinde rahatlıkla kullanılabilir. Kaliteli proteinin yanı sıra fosfor ve mineral açısından da zengindir. Büyüme, doku ona­rım ve antikorların, hormonların ve enzimlerin üretimini sağlayan lizini de bol bol içerir.

Kanatlı Kümes Hayvanları

Et kemik unu kanatlı hayvanların beslenmesinde tercih edilir. Geviş getiren hayvanların beslenmesinde uygun değildir.

Hem Çevreci Hem Ekonomik

Geri dönüşüme kazandırılamayan hayvansal atıklar çevremiz için çok büyük sıkıntılara yol açabilir. Hayvansal dokuların geri dönüşümü çevremizi korumamız açısından oldukça faydalıdır. Geri dönüşüm söz konusu olduğundan dolayı ekonomik açıdan da oldukça faydalıdır. Sizler de kanatlı kümes hayvanlarınız için en kaliteli yemleri en uygun fiyatlara sahip olun!

Et Kemik Unu Fiyat Hakkında Bilgi Almak İstiyorum!

Kanatlı kümes hayvanlarınız için kullanabileceğiniz en kaliteli ve en ekonomik ürünleri Kemsan olarak üretiyoruz. Kalite standartlarına uygun olarak ürettiğimiz yemler sayesinde hem hayvanlarınız sağlıkla büyüyecek ve gelişecek hem de maliyeti sizin için düşük olacak. Kalite & Ekonomi’nin adresi olarak yemlerimizi kanatlı hayvanlarınız için şiddetle tavsiye ediyoruz.

Fiyat hakkında bilgi almak için buraya tıklayarak iletişim sayfamıza gidebilir ve bizimle istediğiniz kanaldan iletişime geçebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı satışlarımız mevcuttur.

Kemik unu
kemik unu

Kemsan Et Kemik Unu Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın!