tren
Et Kemik Unu Fabrikası
Et Kemik Unu Fabrikası
Soğuk Hava Depoları
Kemsan Et Kombinası
+90 352 351 02 22 Pts - Cts 09.00 - 17.00 Karpuzatan Mevki No:20 Kayseri
+90 352 351 02 22 Pts - Cts 09.00 - 17.00 İncesu OSB 1. Cad.No 3 İncesu/Kayseri
+90 352 351 02 22 Pts - Cts 09.00 - 17.00 Ovakent Mah. Boğazlıyan/Yozgat
Sertifikalı Üretim
CERTIFIED PRODUCTION
Kaliteli Ürünler
QUALITY PRODUCTS
Helal Ürünler
Halal Products

Hayvanlardan elde edilen yağlar hayvansal yağ, bitkilerden elde edilen yağlar bitkisel yağlar olarak isimlendirilir. Biz bu yazımızda hayvansal yağ olan don yağı hakkında konuşacağız. Don yağı nedir, faydaları nelerdir, kullanım alanları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Başlayalım!

Öncelikle kuyruk yağı ve don yağı aynı şeyi temsil eder. İç yağının işlenmiş haline de don yağı denir. Tereyağı don yağı olarak nitelendirilmez. Hayvanlardan elde edilen don yağı hayvansal yağ kategorisinde doymuş yağ olarak nitelendirilir. Doymamış yağ asitleri doymuş yağ asitlerinden daha az kararlıdır. Daha basit bir ayrım yöntemi is doymuş yağlar oda sıcaklığında katı halde bulunurlar. Çoğu hayvansal yağ doymuş yağ kategorisinde, çoğu bitkisel yağ doymamış yağ kategorisinde yer alır.

Kemsan Don Yağı Üretimi

Hayvansal Yağlar Zararlı Mıdır?

Hayvansal yağlar uzun zaman boyunca sağlıksız olarak gösterilmiş ve kesinlikle tüketilmemesi söylenmiştir. Kalp damar hastalıklarına sebep olduğu sıklıkla savunulmuştur. Hayvansal yağlar yerine her zaman bitkisel yağların tüketilmesi önerilmiştir. Yıllar boyu süren araştırmalar sonucunda bu inanış yıkılmıştır. Hayvansal yağlar insan sağlığı açısından zararlı değildir aksine çok büyük faydaları vardır. Tabii ki porsiyon kontrolü ve sıklığı önem taşır. Peki neden yıllar boyunca hayvansal yağlar kötülenmiştir?

Şekerin yiyeceklerimizin içinde yer almasıyla birlikte insan sağlığının kötüye gidişi başlamıştır. Fakat şeker girdiği her yiyeceği o kadar güzel hale getiriyordu ki özellikle fast food sektörünü devleştirmeye başlamıştı. Bunu kaybetmek istemeyen işletme sahipleri, dönemin sevilen ve güvenilen doktorlarıyla, sanatçılarıyla anlaşma yaptı. Artık fazla kiloların, hastalıkların sebebi şeker değil hayvansal yağlardı. İnsanlar buna o kadar uzun süreler inandı ki hayvansal yağlar masum olmasına rağmen sürekli suçlandı. Yağı bırakmasına rağmen hastalıkları artarak devam eden, gün geçtikçe kilosuna kilo katan insanların artması sebebiyle yeni yetişen bilim insanları bu durumu araştırdı ve gerçeği ortaya çıkardı. Porsiyon kontrolünün yapılması dahilinde yağlar kesinlikle zararlı değildi. Tüketilmesi gerekliydi fakat insanlar hayatlarından tamamen silmişlerdi. Asıl suçlu olan şekerdi ve insanların bunu bilmesi gerekiyordu. Bunun üzerine araştırma üzerine araştırmalar yapıldı. Makaleler yazılıp bilimsel konferanslara sunuldu ve gerçek bilim dünyasınca kabul edildi.

Don Yağı Kullanım Alanları

Özellikle et ağırlıklı yiyeceklerimizde don yağı kullanıldığını biliyoruz. Bizim yiyeceklerimiz haricinde hayvanların yemlerinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Bizim için ne kadar faydası varsa hayvanlar için de bir o kadar sağlıklı olduğu gözlemlenmiştir. Yiyecek, hayvan yemi sektörleri haricinde sabun ve mum yapımında da sıklıkla kullanılır. Sabunları insan cildine çok iyi gelir ve kurutma yapmaz. Cildi nemlendirerek temizlik sağlar. Mumların ve sabunların sert durmasını sağlar.

Don Yağı

Don Yağının Faydaları

  • Bağışıklık sistemini geliştiren ve beynin sağlıklı çalışmasını sağlayan bir besin türü olduğu kanıtlandı.
  • Akciğer ve kalbin düşmanı değil tam tersine dostu olduğu öğrenildi.
  • Derisi sürekli çatlayan ve kuruyan kişilerin tüketmesi önerildi.
  • Omega 3 yağ asidi bakımında zengin olduğu kanıtlandı. (Omega 3 kanseri büyük ölçüde engeller. Anne karnındaki bebeğin gelişimini sağlar ve anneyi dinç tutar. Depresyon ve aksiyeteye karşı önleyici etkisi vardır. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocukların beslenmesine mutlaka eklenir, böylece çeşitli semptomların önüne geçilebilir. Sinir sistemi için çok faydalıdır.)
  • Ve en önemlisi de sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin “Yağ, Karbonhidrat ve Protein” dengesini sağlaması gerektiği gözler önüne serildi. 3 temel besin kaynağımızın içine şeker kesinlikle dahil edilmediği gibi hak ettiğini buldu. İnsanı yavaş yavaş zehirlediği araştırmalarca kanıtlandı.
Don yağı tedarik etmek için Kemsan Don Yağı Üretim Fabrikası ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

 

Leave a Reply

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.

Recent Works

Son Yorumlar